bordsponsors

Facebook

Noordelijk Voetbal Nieuws

TweeNul maakt plaats voor robotjournalistiek
REGIO – Na ruim elf jaar stopt TweeNul vanaf vrijdag 27 augustus met het brengen van amateurvoetbalnieuws en maakt plaats voor robotjournalistiek. De redactie wil iedereen hartelijk danken voor de content die doorslaggevend is geweest voor het succes dat is opgebouwd. Het einde van TweeNul betekent niet dat de aandacht voor amateurvoetbal verdwijnt. Integendeel, want […]
Programma oefenwedstrijden zondag 29 augustus
REGIO – Oefenwedstrijden kunnen gemaild worden naar redactie@tweenul.nl. Titan – SC Erica, 14:00 uur Old Forward – Uffelte, 14.00 uur BEW – Wapserveen, 14.00 uur Heiligerlee – ZNC, 14.00 uur SC Lions’66 – Oldeboorn, 14.00 uur Pekelder Boys – Alteveer, 14.00 uur Oerterp-Renado, 14.00 uur Schoonebeek – CEC, 14:00 uur Dwingeloo-Read Swart, 14.00 uur EHS’85 […]
Programma oefenwedstrijden zaterdag 28 augustus
REGIO – Oefenwedstrijden kunnen gemaild worden naar redactie@tweenul.nl. NEC Delfzijl – Stompwijk‘92, 14:30 uur Oldeholtpade – Steenwijker Boys  Damacota – Onstwedder Boys, 14.00 uur Corenos – HS’88, 14.30 uur Grijpskerk – Actief, 14.30 uur Bedum – SC Stadspark, 18.30 uur Donkerbroek – VC Trynwalden, 19.30 uur SC Kootstertille – Noordbergum, 14.30 uur VVS Oostwold – […]
Uitslagen oefenwedstrijden donderdag 26 augustus
REGIO – Mail uitslagen van oefenwedstrijden naar redactie@tweenul.nl.    
HOOGEZAND – HS’88 zoekt met spoed nog steeds een trainer/trainster voor het 2e Vrouwenteam. HS’88 Vr2 komt uit in de 4e klasse en heeft daar de laatste jaren goed meegedaan om de bovenste plaatsen. Als Trainer/Trainster van de Vr2 sta je in nauw contact met de Technische staf van de Vr1 (de Vr1 komt uit […]
Print dit bericht Print dit bericht

06-07-2007: KNVB schaft verplicht trainersdiploma af

ZEIST – De KNVB schaft vanaf het seizoen 2008-2009 de diploma’s af voor trainers die werkzaam zijn in de vierde tot en met de zesde klasse van het amateurvoetbal. Daarnaast hoeven de coaches vanaf dat moment niet meer in het bezit te zijn van een trainerslicentie, die nu nog elke vijf jaar verlengd moet worden.

Volgens Rob de Leede, woordvoerder van de KNVB, bestaat er over het trainersvak in het amateurvoetbal te veel onduidelijkheid. ‘De KNVB vond het nodig een begrijpelijker en eenvoudiger systeem te ontwikkelen’. Daarnaast krijgt een trainer van een vierdeklasser, wanneer hij met zijn club promoveert naar de derde klasse, twee jaar dispensatie om alsnog het vereiste diploma te halen. Nu is die termijn nog één jaar.

De Leede: ‘Wel moet een willekeurig lid van elke club een UEFA-certificaat hebben. Elke officiële jeugdtrainer of coördinator heeft dit overigens automatisch in zijn bezit’. Om te registreren wie waar traint, moeten alle amateurtrainers vanaf 1 juli 2008 wel een trainerspas – gelijk aan de al bestaande spelerspas – bij de voetbalbond aanvragen.

De vereniging van oefenmeesters (VVON) klaagt al jaren dat de voetbalbond niet optreedt tegen clubs die een ongediplomeerde trainer voor de groep hebben staan. Veel verenigingen maken gebruik van (ongediplomeerde) oud-spelers en hebben geen trek om een gediplomeerde coach aan te stellen.

Jos Klingen van de VVON is verrast door de beslissing van de KNVB. ‘De bond heeft ons nog niet ingelicht. Dit gaat ons leden kosten. Het laagste trainersdiploma (oefenmeester 3) is vanaf komend seizoen namelijk niks meer waard, dus zullen die mensen zich ongetwijfeld gaan afvragen waarom ze nog lid moeten zijn van de vakbond. ‘De VVON zal zich niet zomaar neerleggen bij het besluit van de bond’.